diff --git a/apollo-nvim/wiki.php b/apollo-nvim/wiki.php index 9bc0a7d..94f2071 100644 --- a/apollo-nvim/wiki.php +++ b/apollo-nvim/wiki.php @@ -1,10 +1,25 @@ '1. Jak nainstalovat vim.plug do Neovim', 'content' => '1. Jak nainstalovat vim.plug do Neovim', 'id' => '1'], - ['title' => '2. Klávesové zkratky', 'content' => '2. KLávesové zkratky.', 'id' => '2'], - ['title' => '3. Jak nainstalovat Codeium do Neovim', 'content' => '3. Jak nainstalovat Codeium do Neovim', 'id' => '3'], - ['title' => '4. Telescope - Dalekohled', 'content' => '4. Telescope - Dalekohled', 'id' => '4'], - + [ + "title" => "1. Jak nainstalovat vim.plug do Neovim", + "content" => "1. Jak nainstalovat vim.plug do Neovim", + "id" => "1", + ], + [ + "title" => "2. Klávesové zkratky", + "content" => "2. KLávesové zkratky.", + "id" => "2", + ], + [ + "title" => "3. Jak nainstalovat Codeium do Neovim", + "content" => "3. Jak nainstalovat Codeium do Neovim", + "id" => "3", + ], + [ + "title" => "4. Telescope - Dalekohled", + "content" => "4. Telescope - Dalekohled", + "id" => "4", + ], ]; ?> @@ -25,12 +40,13 @@ $items = [ @import url("https://fonts.googleapis.com/css2?family=Ubuntu:ital,wght@0,300;0,400;0,500;0,700;1,300;1,400;1,500;1,700&display=swap"); - +
- " Free AI codium
-
- Plug 'Exafunction/codeium.vim', { 'branch': 'main' }
-
Výsledný init.vim bude vypadat takto:
@@ -257,8 +272,12 @@ call plug#end() Telescope je, vytvořený jedním z hlavních členů týmu Neovim - TJ Devries . -Vedlejší poznámka, TJ zveřejňuje spoustu obsahu souvisejícího s Neovim na svém kanálu YouTube a na svých streamech Twitch . Zejména jeho kanál YouTube byl skvělým zdrojem. Podívejte se na něj!
-Teleskop je podle mého názoru nezbytný plugin. Je to fuzzy vyhledávač vestavěný v Lua, který lze konfigurovat všemi způsoby. Přidává spoustu funkcí do vašeho nastavení Neovim. Zatím jsem si neuvědomil jeho skutečný potenciál, ale na hledání souborů a hledání textu je úžasný.
+Vedlejší poznámka, TJ zveřejňuje spoustu obsahu souvisejícího s Neovim na svém kanálu YouTube a na svých + streamech Twitch . Zejména jeho kanál YouTube byl skvělým zdrojem. Podívejte se na něj!
+Teleskop je podle mého názoru nezbytný plugin. Je to fuzzy vyhledávač vestavěný v Lua, který lze + konfigurovat všemi způsoby. Přidává spoustu funkcí do vašeho nastavení Neovim. Zatím jsem si + neuvědomil jeho skutečný potenciál, ale na hledání souborů a hledání textu je úžasný.
Tento postup mám odzkoušený na Linuxu tak macOS, ale měl by fungovat i ve Windows @@ -281,7 +300,12 @@ call plug#end()
Upozorňuji, že zde instalujeme více než jeden plugin. Telescope vyžaduje další plugin s názvem Planery. A další plugin je Telescope Sorter, který podporuje syntaxi fzf a Telescope.
+Upozorňuji, že zde instalujeme více než jeden plugin. Telescope vyžaduje další plugin s názvem Planery. A + další plugin je Telescope Sorter, který podporuje syntaxi fzf a Telescope.
Nainstaluj plugin pomocí :PlugInstall
.
- Dále musíme nakonfigurovat Telescope. Toto je běžná praxe mezi pluginy Vim. Telescope je plugin založený na Lua. + Dále musíme nakonfigurovat Telescope. Toto je běžná praxe mezi pluginy Vim. Telescope je plugin + založený na Lua.
Nejprve musíme vytvořit novou složku lua v adresáři: nvim ~/.config/nvim/lua
Uvnitř lua adresáře vytvoříme podadresář pro jmenný prostor našich konfigurací pluginů. Abychom pochopili, proč je to nutné, je třeba vysvětlit, jak Vim zpracovává vyhledávání souborů. Stručně řečeno, vytvoření podadresáře jmenného prostoru uvnitř lua adresáře zabraňuje nechtěným kolizím souborů .
+Uvnitř lua adresáře vytvoříme podadresář pro jmenný prostor našich konfigurací pluginů. Abychom + pochopili, proč je to nutné, je třeba vysvětlit, jak Vim zpracovává vyhledávání souborů. Stručně + řečeno, vytvoření podadresáře jmenného prostoru uvnitř lua adresáře zabraňuje nechtěným kolizím + souborů .
@@ -316,6 +344,18 @@ mkdir kankys
+ Je jedno jak adresář pojmenujete. Jakmile jej vytvoříte, budete chtít se do něj přesunout pomocí cd: +
+cd ~/.config/nvim/lua/tvůj-název-adresáře
+ Poznámka: tvůj-název-adresáře se používá jako zástupný symbol. Nahraďte jej názvem svého adresáře + jaký chcete. +
+V adresáři jmenného prostoru vytvoř plugin-název.lua soubor pro každý plugin, který + chcete/potřebujete nakonfigurovat. Telescope vytvoříš takto (jsme stálé v cd + ~/.config/nvim/lua/tvůj-název-adresáře ):
+nvim telescope.lua