- Vedlejší poznámka, TJ zveřejňuje spoustu obsahu souvisejícího s Neovim na svém kanálu YouTube a na svých streamech Twitch . Zejména jeho kanál [YouTube](https://www.youtube.com/c/TJDeVries) byl skvělým zdrojem. Podívejte se na něj!
- Teleskop je podle mého názoru nezbytný plugin. Je to fuzzy vyhledávač vestavěný v Lua, který lze konfigurovat všemi způsoby. Přidává spoustu funkcí do vašeho nastavení Neovim. Zatím jsem si neuvědomil jeho skutečný potenciál, ale na hledání souborů a hledání textu je úžasný.
- Upozorňuji, že zde instalujeme více než jeden plugin. Telescope vyžaduje další plugin s názvem [Planery](https://github.com/nvim-lua/plenary.nvim). A další plugin je [Telescope Sorter](https://github.com/nvim-telescope/telescope.nvim#sorters) , který podporuje syntaxi fzf a [Telescope](https://github.com/nvim-telescope/telescope.nvim#suggested-dependencies).
- Uvnitř lua adresáře vytvoříme podadresář pro jmenný prostor našich konfigurací pluginů. Abychom pochopili, proč je to nutné, je třeba vysvětlit, jak Vim zpracovává vyhledávání souborů. Stručně řečeno, vytvoření podadresáře jmenného prostoru uvnitř lua adresáře zabraňuje nechtěným kolizím souborů .
- V adresáři jmenného prostoru vytvoř plugin-název.lua soubor pro každý plugin, který chcete/potřebujete nakonfigurovat. Telescope vytvoříš takto (jsme stálé v `cd ~/.config/nvim/lua/tvůj-název-adresáře`
- Užitečný tip Vim je, že můžete otevřít soubory dříve, než existují. Pokud soubor zavřete bez uložení, nebude vytvořen! Ve výše uvedeném příkladu otevíráme telescope.luav Neovimu. Pokud soubor uložíme, bude vytvořen.
V tomto příspěvku se nebudu potápět hluboko do konfigurace Telescope. Pokud chcete vidět některé dostupné možnosti nastavení a další přizpůsobení, podívejte se do [dokumentace](https://github.com/nvim-telescope/telescope.nvim#customization) .
- **Vložte tento příkaz pod vim-plug funkci ( `` call plug#end() )!**
- Co to dělá? Zpočátku to vypadá trochu magicky a porozumění vyžaduje znalost vyhledávání Vim, ale v podstatě tento příkaz bude hledat lua soubor ve vašem běhovém prostředí Vim.
- Namísto vyžadování každého konfiguračního souboru v našem init.vim, můžeme jen vyžadovat adresář jmenného prostoru. Aby to fungovalo, budeme muset přidat nový soubor do našeho adresáře jmenného prostoru s názvem init.lua:
- **Vše co jsem uvedl výšše pochopíš lehce když se podíváš zde na [GitHubu](https://github.com/LukasKanka/ApolloNvim) do konfiguračních souborů nvim.**
- Teleskop má řadu [příkazů](https://github.com/nvim-telescope/telescope.nvim#vim-commands) , které lze použít, `:Telescope` v NORMAL režimu v Neovim. Rychlý způsob, jak zobrazit všechny dostupné příkazy, je zadat `:Telescope` následuje mezera a poté klikněte na `<Tab>`. Tlačítko karty otevře seznam automatického doplňování, dostupných příkazů v Telescope. V seznamu se můžete pohybovat pomocí `<Tab>` a `<Shift-Tab>` opačným směrem.